Czym się dostać na lotnisko w Krakowie?

Porady

 Start / Porady

Podróż na lotnisko Balice w Krakowie można odbyć na wiele sposobów. Jednak oczywiście nie każdy z nich jest tak samo dobry. Różnice dotyczą czasu przejazdu i komfortu, a także kosztów. Niektórzy decydują się podróżować własnym autem, pozostawiając je następnie na parkingu przy lotnisku Balice. Inni wybierają taksówki, a pozostali komunikację miejską. Poniżej dokonujemy przeglądu najlepszych sposobów dotarcia na Lotnisko Balice.

Czym się dostać na lotnisko w Krakowie

Lotnisko Balice – parking pod lotniskiem czy wyjście na przystanku?


Zarówno podróż samochodem na parking przy lotnisku Balice, jak i pociągiem na stację mają swoje zalety. W przypadku samochodu jest to wygoda i minimalny koszt. Nawet podróżując z najdalszego zakątka Krakowa, nie przejedziesz więcej niż nieco ponad 20 kilometrów. Tym samym koszt zużytego paliwa będzie minimalny. Podróż pociągiem również jest stosunkowo tania. Ponadto trwa krótko. Największym jej minusem jest jednak konieczność dotarcia na Dworzec Główny. Aby tam dojechać, musisz poświęcić dodatkowy czas oraz ponieść koszty związane z podróżą autobusem lub taksówką. Nie ma również porównania, jeśli chodzi o komfort podróży – w samochodzie możesz usiąść wygodnie, a walizkę wrzucić do bagażnika, podczas gdy pociąg często bywa przeładowany.

Być może obawiasz się, że z parkingu przy lotnisku Balice czeka Cię dłuższa podróż do terminala niż ze stacji pociągu? Rzeczywiście jest ona dłuższa – o jakieś 3–4 minuty. Zlokalizowany przy lotnisku Balice parking Darko nie tylko znajduje się blisko terminala, ale zapewnia również darmowy transport pod samo wejście do hali.

Alternatywnym rozwiązaniem dla pociągu i samochodu jest autobus. To potencjalnie dobre rozwiązanie, jeśli wyjeżdżasz z zachodniej części miasta. Przejazd pociągiem z Dworca Głównego, położonego w przeciwnym kierunku niż Lotnisko Balice, zabrałby wiele dodatkowego czasu. Podróż autobusem oznacza jednak długą i męczącą jazdę w zatłoczonym pojeździe. Mimo to na dystansie kilku kilometrów, np. z dzielnicy Salwator, może być dobrym rozwiązaniem.


Parking przy lotnisku Balice czy podróż taksówką?


Jeśli preferujesz podróż samochodem, możesz zdecydować się na samodzielną podróż na lotnisko Balice. Parking Darko znajdujący się przy lotnisku czeka na Ciebie. Zapewni on bezpieczeństwo Twojemu samochodowi. Możesz jednak zdecydować się również na taksówkę. Wtedy jednak musisz liczyć się z kosztem co najmniej 40 zł, jeśli wybierzesz przewoźnika takiego jak Bolt czy Uber i podróżujesz z okolic Dworca Głównego. Tradycyjne taksówki bywają nawet 2–3 razy droższe.

info kontakt
Copyright © 2015 Parking lotnisko Balice Kraków. Parking DARKO | Polityka Prywatności | Projekt strony