Gdzie można polecieć z Krakowa na wakacje?

Porady

 Start / Porady

Lotnisko w Krakowie, a dokładniej Port Lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II, znajduje się 11 km od ścisłego centrum Krakowa w miejscowości Balice. Międzynarodowy port każdego roku obsługuje kilka milionów pasażerów (w roku 2020 było to ponad 2,5 miliona). Nie wszyscy wiedzą, że lotnisko Kraków-Balice jest drugim (po warszawskim) portem lotniczym w Polsce (pod względem liczby operacji lotniczych i liczby obsługiwanych pasażerów). Jakie loty z Krakowa cieszą się największę popularnością? Gdzie najlepiej zaparkować auto przed wylotem?

Gdzie można polecieć z Krakowa na wakacje Lotnisko w Krakowie

Loty z Krakowa – które kierunki cieszą się największą popularnością?

Lotnisko Balice, tak jak każdy inny port lotniczy, wyróżnia się zmienną ofertę. Letni rozkład lotów znacząco różni się od zimowego. Nic w tym dziwnego. Loty z Krakowa w typowo wakacyjne kierunki każdego roku cieszą się ogromną popularnością. Biura podróży oferują szereg atrakcyjnych ofert na wakacje All Inclusive.

  • Nie brakuje również połączeń oferowanych przez tanie i standardowe linie lotnicze. Zatem gdzie na wakacje z dziećmi? Korzystając z międzynarodowego portu Kraków-Balice warto zwrócić szczególną uwagę na Włochy.
  • W 2022 roku w sezonie wakacyjnym są dostępne bezpośrednie loty z Krakowa do Mediolanu, Bolonii i Rzymu. To doskonała okazja, aby poznać kraj słynący z pysznej pizzy i aromatycznej kawy. Ponadto Lotnisko Balice to idealny punkt wypadowy dla miłośników historii, gdyż oferuje bezpośrednie loty do kilku niemieckich miast, m.in. do Norymbergi, Monachium i Frankfurtu nad Menem.

Lotnisko Balice – wakacyjna oferta last minute

Wybrane biura podróży kuszą klientów ofertami last minute. Atrakcyjna cena, w połączeniu z egzotycznym kierunkiem lotów i ekskluzywnym hotelem sprawia, że wiele turystów zwleka do ostatniej chwili z zakupem wycieczki. Kierunki lotów czarterowych są uzależnione od aktualnej oferty biura.


Loty z Krakowa, czyli gdzie z dziećmi na wakacje?

Kolejnym, niezwykle ciekawym kierunkiem lotów z Karkowa jest Lille, czyli francuskie miasto, w którym znajdziemy m.in. zabytkowe kamienice. Z dziećmi warto odwiedzić również malowniczą Kretę, czyli grecką wyspę pełną zjawiskowo pięknych plaży. Dostępne są również bezpośrednie loty na Korfu, do Salonik i Aten.

  • Następnym, nieco bardziej egzotycznym kierunkiem jest Izrael. Lotnisko Balice oferuje bezpośrednie loty do Tel-Awiwu.

Osoby spoza Krakowa, które przyjeżdżają na lotnisko samochodem przeważnie chcą zaparkować swój pojazd w bezpiecznym miejscu. W takim przypadku pojawia się pytanie gdzie zaparkować? Na szczęście w niedalekiej odległości od lotniska znajduje się duża liczba prywatnych parkingów. Wybrane z nich oferują obsługę i pełny monitoring 24/7, a nawet bezpośredni transfer na lotnisko (w cenie lub za dodatkową opłatą). Co ważne, wiele takich miejsc oferuje możliwość rezerwacji przez Internet. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko związane z całkowitym obłożeniem. Jest to szczególnie ważne w trakcie tak zwanych „gorących okresów”, czyli np. w sezonie wakacyjnym.


Krótkie loty z Krakowa, czyli popularne citybreaki

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest doskonałą bazą wypadową dla wszystkich osób, które uwielbiają krótkie zagraniczne wypady. Dostępne są m.in. loty do Wiednia, Budapesztu, a także do Londynu, Manchesteru, Belfastu, Bristolu, Edynburga, Glasgow i wielu innych ciekawych miast. Niekiedy wystarczy zaplanować nawet jednodniowy urlop, aby zorganizować 3 lub 4-dniowy wypad zagraniczny i zwiedzić najważniejsze atrakcje pięknych europejskich miast.

info kontakt
Copyright © 2015 Parking lotnisko Balice Kraków. Parking DARKO | Polityka Prywatności | Projekt strony