Ile kosztuje taxi z dworca w Krakowie na lotnisko?

Porady

 Start / Porady

Zastanawiasz się, jak dostać się z dworca Kraków Główny na lotnisko Balice? Wiele osób wybiera podróż taksówką ze względu na wygodę i dosyć krótki czas trwania podróży. Oczywiście nie jest to ten sam komfort, jak przy podróży własnym autem. Koszty również są o wiele wyższe. Jednak nie zawsze podróż własnym samochodem jest możliwa. Ile zatem kosztuje kurs taksówką z dworca Kraków Główny na lotnisko Balice?


Kurs na Kraków Balice – koszt tradycyjnej taksówki


Pod Dworcem Głównym w Krakowie nieustannie, nawet w nocy, stoi wiele taksówek. Należą one do kilku dużych korporacji. Ponadto w Krakowie działają również taksówki dostępne na telefon. Warto w tym miejscu wspomnieć o Kraków Airport Taxi, czyli oficjalnym przewoźniku organizującym transport na lotnisko i z lotniska. Koszt taksówki Kraków Airport Taxi to aktualnie 29 zł za odległość do 3,9 km. Im dłuższy przejazd, tym wyższy jest jego koszt. Lotnisko Balice od Krakowa Głównego dzieli 14 km najkrótszą trasą. Oznacza to koszt podróży wynoszący minimum 89 zł. Jeśli kierowca obierze dłuższą trasę, mimo że dzięki lepszym drogom może pokonać ją szybciej, zapłacisz nawet 109 zł. W przypadku pozostałych taksówek koszty przejazdu na lotnisko Kraków Balice są podobne, a czasami nawet wyższe.


Podróż na Lotnisko Balice z aplikacją


Jak widać, podróż z Dworca Głównego na lotnisko Balice to dosyć spory wydatek, jeśli podróżujesz taksówką. Jednak transport oferują też inni przewoźnicy. Pobierając aplikację Bolt, Uber lub Free Now zapewnisz sobie tańszą podróż. Warto przy tym zaznaczyć, że stawki w ich przypadku są zmienne – uzależnione od aktualnego zapotrzebowania na przejazdy czy też od ruchu na drodze. Niemniej jednak przeważnie koszt transportu jest nawet 2-krotnie niższy niż w przypadku tradycyjnej taksówki. Podróż z jednym z wymienionych przewoźników na trasie Kraków Główny–Kraków Balice to zwykle koszt od 30 do 50 zł.

Warto pamiętać, że poszczególni przewoźnicy oferują różne ceny. Dlatego przed podróżą dobrze jest sprawdzić aktualną ofertę każdego z nich. Różnice w cenach bywają naprawdę duże.

Podróż taksówką z Dworca Głównego na lotnisko Balice to z pewnością najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli z jakichś powodów nie możesz podróżować własnym samochodem. Jeżeli podróżujesz w pojedynkę, nie będzie to niestety najtańszy środek transportu, ponieważ zdecydowanie mniej kosztują bilety na pociąg czy autobus. Z drugiej strony, podróżując w grupie 3- lub 4-osobowej, często za przejazd samochodem zapłacisz mniej niż za bilet na pociąg, a Twoja podróż będzie zdecydowanie bardziej komfortowa.


info kontakt
Copyright © 2015 Parking lotnisko Balice Kraków. Parking DARKO | Polityka Prywatności | Projekt strony