Jak dojechać na lotnisko w Krakowie?

Porady

 Start / Porady

Lotnisko w Krakowie jest zlokalizowane stosunkowo blisko centrum miasta. Odległość dzielącą je od Rynku Głównego czy dworca Kraków Główny można pokonać samochodem w niespełna 20 minut. Dlatego też dojazd z żadnej części miasta nie zabiera zbyt wiele czasu ani nie pochłania mnóstwa pieniędzy. Podpowiadamy, jak najlepiej dojechać na lotnisko w Krakowie samochodem, gdzie zostawić auto i jakie są ewentualne alternatywne środki transportu.

Jak dojechać na lotnisko w Krakowie

Kierunek: parking – lotnisko Balice


Jeśli podróżujesz samochodem, jako cel podróży musisz obrać nie tyle sam terminal, ile parking lotnisko Balice. Do wyboru masz wiele parkingów. Lotnisko dysponuje czterema głównymi parkingami. Niestety liczba miejsc parkingowych jest tam ograniczona, a koszty – dosyć wysokie. Wbrew pozorom również droga z tych parkingów do terminala nie jest wcale krótka. Dlatego polecamy Darko – parking przy lotnisku Balice, który mieści się przy ul. Na Lotnisku. Przejście pieszo do terminala zajmuje w tym przypadku maksymalnie kilka minut. Sprawdź, jak dojechać na parking, lotnisko Balice oraz pod sam terminal.

Oczywiście to, która trasa przejazdu jest optymalna, zależy od tego, z której części miasta wyjeżdżasz. Z północnej i wschodniej części miasta najlepiej kierować się na drogę nr 79, która na wysokości centrum miasta zmienia się w drogę nr 7. Jest to północna obwodnica Krakowa, którą dojedziesz do dzielnicy Balice. Tam zjedź na darmowy fragment autostrady A4, a następnie na ul. Na Lotnisko. Jeśli drogę na parking przy lotnisku Balice rozpoczynasz w południowej części miasta, jedź ul. Księcia Józefa, która doprowadzi Cię do Autostrady A4. Następnie zjazdem Rogoziany dotrzesz się do ronda. Tam zjedź na ul. Na Lotnisku.


Inne środki transportu


Nie masz możliwości podróżowania własnym samochodem? W takim razie możesz postawić na taksówkę, która zawiezie Cię pod terminal lotniska Balice. Miej jednak na uwadze, że oznacza to wydatek co najmniej kilkudziesięciu złotych. Jeśli rozpoczynasz podróż we wschodniej części miasta, koszt ten będzie jeszcze wyższy.

O wiele tańsza jest podróż pociągiem lub autobusem. Niemniej te środki transportu wymagają dotarcia na określone stacje lub przystanki i wiążą się z niskim komfortem podróży. Polecamy je tylko w przypadku podróży na lotnisko ze wschodnich części miasta lub z okolic centrum i Dworca Głównego. Jednak nawet jeśli wyruszasz z tych dzielnic, pozostawienie samochodu na parkingu lotniska Balice wydaje się atrakcyjniejszą opcją.


info kontakt
Copyright © 2015 Parking lotnisko Balice Kraków. Parking DARKO | Polityka Prywatności | Projekt strony