Jak dojechać z Dworca Głównego w Krakowie na lotnisko?

Porady

 Start / Porady

Dworzec Główny w Krakowie znajduje się w samym centrum miasta, około 1,5 km od Rynku Głównego. Większość podróżnych właśnie tutaj zaczyna swoją drogę na lotnisko Balice. Jak dojechać na lotnisko z Dworca Głównego? Ile czasu trzeba przeznaczyć na podróż i jak zorganizować ją tak, by zajęła go jak najmniej? Podpowiadamy!


Dwie główne trasy na Lotnisko Balice

Na lotnisko Balice z Dworca Głównego, a konkretnie z parkingu nad dworcem, prowadzą dwie główne trasy:

  • II obwodnica (fragment al. 29 listopada) – droga nr 79 – droga nr 7 – droga S52 – autostrada A4 (darmowy fragment) – ul. Na Lotnisko. Długość trasy to ok. 18 km.
  • Ul. Pawia – II obwodnica (fragment al. Słowackiego) – ul. Wrocławska – ul. Bronowicka – ul. Balicka – ul. Krakowska – ul. Na Lotnisko. Długość trasy to ok. 14 km.

Pierwsza z tras jest nieco dłuższa, jednak prowadzi głównymi krakowskimi drogami. Szerokie pasy ruchu i dobra nawierzchnia na wszystkich fragmentach to jej główne zalety. Natomiast trasa prowadząca przez ul. Wrocławską jest najkrótszą z dostępnych, jednak jadąc nią, ma się do czynienia z nieco węższymi drogami o gorszej nawierzchni.


Ile zajmuje podróż?

Zasadniczo długość obu tras jest zbliżona. Ta prowadząca przez ul. Wrocławską jest krótsza, więc teoretycznie powinna być szybsza. Niemniej na bocznych drogach obowiązują bardziej restrykcyjne ograniczenia prędkości. Co więcej, mowa tutaj w większości o jednopasmowych, a jednocześnie ruchliwych drogach. Dlatego też średnia prędkość na tej trasie, zwłaszcza w godzinach szczytu, jest niska. W konsekwencji zwykle szybszą i wygodniejszą trasą okazuje się ta prowadząca drogami nr 7 i S52.

W weekendy oraz w godzinach wieczornych podróż na lotnisko Balice nie powinna zabrać więcej niż ok. 20–22 minuty. Niestety w ciągu tygodnia w godzinach popołudniowych ruch na krakowskich ulicach jest bardzo duży. Wtedy podróż może zająć nawet ponad 30 minut. Polecamy zatem zaplanować podróż tak, aby nie odbywała się ona w godzinach szczytu.

Po przyjeździe na miejsce zapraszamy oczywiście na nasz parking. Jesteśmy otwarci 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nasz ogrodzony parking jest dobrze oświetlony, co gwarantuje wygodę parkowania również w nocy. Zapewniamy darmowy transport do terminala, który zresztą zlokalizowany jest w bardzo bliskiej odległości od naszego parkingu. Liczba miejsc na naszym parkingu strzeżonym wynosi 200. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc – telefonicznie lub online.

info kontakt
Copyright © 2015 Parking lotnisko Balice Kraków. Parking DARKO | Polityka Prywatności | Projekt strony