Jak dostać się z dworca PKP Kraków na lotnisko?

Porady

 Start / Porady

Stacja Kraków Główny to najważniejszy węzeł komunikacyjny w mieście. To tutaj krzyżują się trasy licznych tramwajów i autobusów, a przede wszystkim pociągów. Ponadto w okolicy znajduje się wiele hoteli i innych miejsc noclegowych, do których podróżni docierają własnymi samochodami. Nie dziwi zatem, że to właśnie z okolic Dworca Głównego większość osób szuka transportu na lotnisko. Jak dotrzeć do lotniska Kraków Balice z dworca PKP Kraków Główny? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

pkp kraków Jak dostać się z dworca PKP Kraków na lotnisko

Komunikacja miejska


Jednym z rozwiązań jest transport komunikacją miejską. Z przystanku Dworzec Główny Wschód kursuje linia autobusowa nr 208. Autobus odjeżdża co ok. 1 godzinę. Pierwszy kurs ma miejsce po godzinie 4 a ostatni przed 23. Przed podróżą warto sprawdzić rozkład jazdy, który regularnie ulega modyfikacjom. Bilet normalny kosztuje 6 zł. Podróż zajmuje niespełna 40 minut. Niestety nie należy ona do najwygodniejszych. Autobus jest zwykle bardzo zatłoczony, przez co trudno o miejsce siedzące.

Alternatywnym rozwiązaniem jest podróż pociągiem SKA (Szybka Kolej Aglomeracyjna). Pociągi odjeżdżają co ok. 20 minut. Podróż trwa o wiele krócej niż przejazd autobusem – zaledwie 17 minut. Natomiast zakup biletu normalnego to koszt 14 zł. Pociąg odjeżdża ze stacji Kraków Główny. To zdecydowanie wygodniejsza opcja transportu na lotnisko, ale czy najlepsza?


Kraków Główny–Kraków Balice – przejazd samochodem


Podróż z Krakowa Głównego na lotnisko Kraków Balice można odbyć również samochodem. Niewątpliwie jest to jedna z najwygodniejszych form transportu. Jeśli nie chcesz zostawiać samochodu na parkingu Kraków Balice, możesz zdecydować się na taksówkę. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z kosztem rzędu nawet 100 zł. Tańsze oferty posiadają przewoźnicy przyjmujący kursy przez aplikację, tacy jak Bolt, Uber czy Free Now. Niemniej w ich przypadku stawki są zmienne, zatem ostateczny koszt przejazdu to zawsze niespodzianka – czasami przykra.

Podróżując ze stacji Kraków Główny, warto rozważyć podróż własnym samochodem na lotnisko Kraków Balice. Parking nie jest problemem – znajdujemy się tuż przy lotnisku i działamy nieustannie, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wybierając podróż samochodem, nie musisz dostosowywać się do żadnych rozkładów – podróżujesz, kiedy chcesz.

Przejazd samochodem z Krakowa Głównego na lotnisko Kraków Balice zajmuje nieco ponad 20 minut. W godzinach szczytu czas ten może się wydłużyć, jednak podróż zwykle trwa maksymalnie 30 minut.


info kontakt
Copyright © 2015 Parking lotnisko Balice Kraków. Parking DARKO | Polityka Prywatności | Projekt strony